קניית דומיין

קניית דומיין היא לא רק פעולה המספקת מענה לצורך הבסיסי של הקמת אתר, או שימוש בכתובות דואר אלקטרוני ייחודיות תחת שם הדומיין.
במידה והפעילות המתוכננת באינטרנט מיועדת להיות חלק מהותי בשיווק וקידום העסק או הפעילות (גם במקרים של פעילות ציבורית), חשוב לבצע את רכישת הדומיין לא רק בסיומת הראשית באותה מדינה, אלה לבחון רכישת דומיינים במספר סיומות חשובות.
הסיומת .com היא התחלה טובה אבל אין היא מספיקה. מומלץ לקנות כל דומיין גם בסיומת .net .org .info ו- .biz וכן לבצע רכישת דומיינים הקשורים למדינות העיקריות בהן מרוכזת הפעילות לדוגמא: קניית דומיין ב co.il לישראל או ב co.uk לאנגליה ,.de לגרמניה, או .us לארה"ב. את האתר יש להעלות על הדומיין הראשי שבחרתם ולהפנות את כל שאר הדומיינים בסיומות השונות אליו.

קניית מספר סיומות מבטיחה שני דברים:

1. הגנה על הדומיין של האתר שלכם מחוטפי דומיינים (cyber squatters)
2. הגדלת כמות הכניסות לאתר במידה וגולש מקרב קהל היעד הפוטנציאלי, מקליד בטעות שם דומיין בסיומת אחרת מסיומת האתר בפועל. כך אתם מבטיחים את הגעתו של כל גולש פוטנציאלי לאתרכם.

לכמה שנים כדאי לרשום את הדומיין?


תקופת הרישום משתנה מסוג דומיין אחד למשנהו (לפי הסיומות השונות) אם כי ברוב המקרים ניתן לרכוש דומיין לשנה אחת או שנתיים. במקרים מסוימים ניתן לקנות דומיין גם לתקופות ארוכות יותר.

מלבד הנוחות ברכישת דומיין לתקופה ארוכה, המבטלת את הצורך לבצע חידוש בכל שנה, קיימים גם יתרונות נוספים.
כיוון שמועד פקיעת התוקף של הדומיין רשום בצורה גלויה לכל בפרטי רישום הדומיין (whois), גם מנועי החיפוש עושים שימוש בנתון זה בעת סריקת האתר ומשקללים אותו (כחלק ממספר רב של נתונים אחרים) בציון שהם נותנים לאתר.
ככל שתקופת הרישום תהיה ארוכה יותר, הציון עבור פרמטר זה יהיה גבוה יותר. במילים פשוטות ניתן לומר כי קיימת אפשרות להשפיע באופן חיובי על מיקום האתר בדפי התוצאות של מנועי החיפוש על ידי רישום דומיין לפרק זמן ארוך.


כללים לרכישת דומיין


הסיומות השונות של דומיינים המייצגים מדינות אינן עניין סמנטי בלבד ולעיתים הקנייה מלווה בכללי רישום מחמירים. ההבדלים ברכישת דומיין בין מדינה למדינה יכולים להיות מהותיים.

מספר דוגמאות:

  • co.uk דומיין אנגלי - קניית הדומיין מתאפשרת ללא מגבלות.
  • fr דומיין צרפתי - רכישת דומיין בסיומת זו מחייבת רישום על שם חברה מקומית בצרפת או על שם אדם בעל אזרחות צרפתית.
  • it דומיין איטלקי - קניית דומיין בסיומת זו מחייבת רישום על שם חברה מקומית באחת ממדינות האיחוד האירופאי או על שם אדם בעל אזרחות באחת ממדינות האיחוד.
  • eu דומיין של האיחוד האירופאי - רכישת דומיין בסיומת זו מחייבת רישום על שם חברה מקומית באחת ממדינות האיחוד האירופאי או על שם אדם בעל אזרחות באחת ממדינות האיחוד.
  • ua דומיין אוקראיני - לרכישת דומיין בסיומת זו נדרש סימן מסחרי רשום זהה לשם הדומיין או חברה בשם הזהה לדומיין הנרכש במדינה זו.
  • tr דומיין תורכי - לצורך קניית דומיין בסיומת זו נדרש סימן מסחרי רשום או חברה באיחוד האירופי.
  • co.kr דומיין קוריאני - רכישת דומיין במדינה זו מצריך לקנות את הדומיין על שם חברה מקומית.

חברות וארגונים המעוניינים לבצע רכישות לדומיינים בסיומות בינ"ל, שבהן מגבלות מסוגים שצוינו למעלה, יכולים להיעזר בשירותי חברת דומיין דה נט, המספקת שירות ייחודי של קניית הדומיין בכל המדינות והסיומות בעולם. דומיין דה נט מספקת טיפול וליווי ברישום שמות דומיין בסיומות ובמדינות בהן קיימות הגבלות מיוחדות, כולל: מתן מידע מלא, פרוט תנאי רישום מיוחדים וההגבלות הקיימות עבור כל סיומת שם דומיין, וכן מתן פתרון לנוכחות מקומית במדינות הנדרשות.


קניית דומיין לצורך השקעה


קיימת מגמה של קניית דומיין שלא למטרת הקמת אתר, אלא לצורך השקעה. למרות זאת קניית דומיין לבד לא מספקת. הערך האמיתי של שמות הדומיין מושפע לבסוף מכמות הגולשים שנכנסים לאתר (טרפיק = תנועה). אתר בעל טרפיק, כלומר תנועת גולשים ערה, בתחום ממוקד עשוי להיות בעל ערך לגורמים שונים, שיודעים למקסם את הערך ממנו בכל מיני דרכים, ויהיו מוכנים לשלם לבעליו לעיתים גם סכומים נכבדים.

כמובן שקניית דומיין בעל שם אטרקטיבי היא חלק מהעניין. בעבר כבר בוצעו מכירות לשמות דומיין בסכומים לא מבוטלים כמו: beer.com ב 7 מליון דולר, diamond.com ב-6 מליון דולר bussines.com ב 7.5 מליון דולר, shop.com ב 3.5 מליון. קניית הדומיין sex.com בסכום מוערך של כ- 12 מליון דולר היוותה את שיא המכירות לדומיין.

לאחר בניית אתר עסקי הכולל מנוע חיפוש לעסקים תחת שם הדומיין Business.com ויצירת ערך גבוה לאתר, נמכרה החברה ב 345 מיליון דולר במזומן ב- 2007 ל ה.ר. דונלי חברת הוצאה לאור מובילה בארה"ב. להזכירכם ההשקעה בשם הדומיין הייתה 7.5 מליון דולר.

עקב התהליך של פתיחת סיומות חדשות נוצרות כל הזמן הזדמנויות של שמות אטרקטיביים במרחבי שמות הדומיין החדשים. למשל קניית דומיין באחת מהסיומות החדשות כמו: .eu .travel .mobi .jobs asia. או בסיומת דומיין החדשה .tel (הנמצאת בתהליך פתיחה).
גם שמות דומיין מסוג IDN - internationalized domain names - בשפות שאינן אנגלית, בהן סיומות חדשות נפתחות כל הזמן - סינית, קוריאנית, רוסית עברית ועוד, מהווים כר אטרקטיבי של הזדמנויות.
תהליכים אלו פותחים הזדמנויות לתפיסה ורישום שמות דומיין אטרקטיביים, שערכם יכול להיות שווה בעתיד סכומים גבוהים.

לעוד אינפורמציה רלוונטית וקניית דומיינים ניתן לפנות לאתרים הבאים: דומיין (box.co.il), דומיין (internic.co.il) או DomaintheNet.


חזור לראש העמוד שלח לחבר באימייל

בניית אתר בשילוב עקרונות SEO

השימוש ברשת האינטרנט נפוץ היום יותר מתמיד, המסחר האלקטרוני פורח, ונדמה שלא קיים אתר הנעלם מעיניהם של מנועי החיפוש. משתמשי הרשת מצפים למצוא מענה לכל דרישותיהם און-ליין, וכדי לעמוד בציפיות אלה, מטרת בעלי העסקים האינטרנטיים היא להגיע למקום הראשון בדירוג מנועי החיפוש. איך עושים את זה? הדרך הטובה ביותר היא לבנות אתר המבוסס על עקרונות האופטימיזציה עבור מנועי החיפוש, וכן להביא בחשבון גורמים כמו: שימושיות, קהל יעד, ונישה.

למאמר המלא..

9 פרמטרים לבחירת דומיין מוצלח

בחירת דומיין מוצלח נראית אולי כמו משימה קלה: לכאורה, מדובר רק בשרשרת של תווים שמפנים לאתר מסוים. אבל האמת היא שלדומיינים יש מספר די גדול של פרמטרים שיכולים להשפיע על הביצועים שלהם ברשת (וגם על הכיס שלכם..), וכדאי להכיר אותם לפני שרוכשים כזה או אחר

למאמר המלא..

קבל הצעת מחיר 0526681210

בלוג קידום אתרים

RSS Feed הוסף ל

Copyright © 2005 - 2019 Cobi