תכנים משוכפלים

למנועי החיפוש יש דרכים מגוונות להתמודד עם בעיית תכנים משוכפלים מה שמקשה עלינו למצוא את הפרמטרים המשפיעים ביותר באלגוריתם. שתי נקודות שכדאי להתייחס אליהן בנושא זה הן התרומה לגולשים והעובדה שאין תועלת בתוכן משוכפל אבל בהחלט יכולים להיות עונשים:

 • תרומה לגולשים - מנועי החיפוש עושים עבודה טובה ומצליחים לסנן תכנים משוכפלים רבים אבל חלק מהדפים המשתמשים בתוכן משוכפל עדיין עוברים את הפילטרים. אחת הסיבות לכך היא העובדה שדפים אלה או האתרים בהם הם נמצאים מספקים תוכן ייחודי רב משל עצמם.

  אם אתם חוששים להיענש בשל שימוש בתוכן משוכפל עליכם לענות על שאלה אחת בלבד - מה האתר/ הדף שלכם תורם למשתמשים. במידה ואתם מוסיפים חומר ייחודי בכמות מספקת בנוסף לתוכן המשוכפל אין לכם סיבה לחשוש.

  לעיתים השירות או התרומה לגולשים יאפשרו דירוגים טובים גם אם הדף מכיל מעט מאוד חומר מקורי. דוגמא לכך נוכל לראות באתר נט-וורקינג המדורג גבוה עבור המונח 'חדשות קידום אתרים' בשל העובדה שהוא מרכז את כל החדשות מאתרים נבחרים בתחום במקום אחד.
  מהתמונה המצורפת בהמשך ניתן לראות שמפעילי האתר לא ממש טרחו בקידום המושג שנכון לכתיבת מילים אלו יש לו שני קישורים פנימיים בלבד - מדף הבית ומהדף עצמו:

  חדשות קידום אתרים
  נט-וורקינג - מקום חמישי עבור המושג 'חדשות קידום אתרים'
 • פילטר שלילי בלבד - אי שימוש בתכנים משוכפלים לא יעזור לדירוגים שלכם במנועי החיפוש אך מצד שני אם תתפסו משתמשים בתכנים שפורסמו בדפים או אתרים אחרים סבירות גבוהה היא שתקבלו עונש שיתבטא בירידת המיקומים שלכם בתוצאות החיפוש.

חזור לראש העמוד שלח לחבר באימייל

אופטימיזציה למנועי החיפוש

תג זה לא משחק תפקיד כלשהו בכל הנוגע לנושא המיקומים אבל הוא חיוני ביותר לשליטה על התיאור המופיע בתוצאות החיפוש. בדומה לתג הכותרת השימוש בו צריך להיעשות מתוך מחשבה על מיתוג והשגת הקלקות רבות ככל שניתן באמצעותו. ללא ספק תיאור משכנע או מגרה בעמודי תוצאות החיפוש יגרום לגולש להקליק על מנת לספק את סקרנותו/ צרכיו.

למאמר המלא..

שימוש במילות מפתח

הכוונה כאן היא לשימוש בדף שלנו במונחים, אותם מחפשים הגולשים. ניתן להשיג מיקומים למונחים שלא מופיעים בדף ואפילו להשיג מיקומים לדפים שאינם רלוונטיים עבור מילות החיפוש. עדיין, מומלץ להשתמש במילות המפתח ובמושגים מתוך עולם התוכן של אותן מילים בתוך הדף על מנת לבסס מעמד של אתר עם רלוונטיות גבוהה לתחום.

למאמר המלא..

קבל הצעת מחיר 0526681210

pro seo 2012

ראיון עם 44 מומחים לקידום אתרים ומדיה חברתית מישראל ומהעולם. על קישורים, שיטות עבודה, עדכון פנדה ועוד.

RSS Feed הוסף ל

Copyright © 2005 - 2019 Cobi